GELECEK ÜYELİĞİ

Gelecek Üyeliğine hoş geldin!

Disiplinleri ve ilgi alanları farklı gençler olarak bir araya geldiğimiz ve geleceğe dair yeni sözler söylediğimiz Geleceğin Biliminde yeni deneyimler edinmek, özgün insanlar tanımak, farklı bakış açıları kazanmak mümkün. Biz biliyoruz ki gelecek onun için çalışanlarındır. Geleceğin Biliminin arkasında; onu bu kadar ayrıcalıklı kılan, gece gündüz demeden güzel günler için çalışan bir ekip var. Sen de o gün geldiğinde balkonlarında alkışlayanlardan değil yollarda yürüyenlerden olmak istiyorsan hiç durma! Aşağıdaki fonksiyonel ekipleri tanı. Ben de burada olmalıyım dediğin ekibe katılmak için başvurunu yap, Geleceğe beraber yürüyelim!

GELECEK AKADEMİSİ

Sosyal Bilimler, Mühendislik, Yaşam Bilimleri ve Sanat alanlarında transdisipliner bir bakış açısı kazandırmayı amaçlayan tematik atölyelerden oluşmaktadır.

Devamı...
GELECEĞE DÖNÜŞ

Geleceğe Dönüş ekibi lisans öncesi öğrenciler için bilimsel çalışmalara yönelik motivasyon sağlayarak öğrencileri lisedeyken araştırmaya ve proje yapmaya yönlendirmeyi hedeflemektedir. Bu doğrultuda çeşitli liselerle kurduğu kontak sayesinde geleceği değiştirecek gençleri keşfetmektedir.

Devamı...
GELECEK HAREKETİ

İstanbul’da başlayan bu yapılanmayı meraklı, bilime aşık insanlara ulaştırıp hayallerine yakınlaştırmayı amaçlar. İllerin durumlarına ve beklentilerine göre yol çizelgesi oluşturup belli atölyeleri de bu illerde faal hale getirmektir.

Devamı...
GELECEK MEDYA

Medya ekibi Geleceğin Bilimi’ne ait tüm aktiviteleri ve etkinlikleri, özel tasarımlar ve röportajlar eşliğinde medya hesaplarını kullanarak duyurur. Bunun yanı sıra “Geleceksen Gel Artık!” dediğiniz her ne varsa içinde bulabileceğiniz Gelecek dergisi de Gelecek Medya ekibinin koordinatörlüğünde sizlerle buluşmaktadır.

Devamı...
GELECEK MUHAFIZLARI

Geleceğin daima çocuklarımızın zihinlerinde ve gönüllerinde şekillenen bir olgu olduğunu biliyoruz. Bu nedenle bu platformda geleceğe dair bütün hayallerimizi çocuklarımıza fısıldıyoruz. 6-12 yaş grubuna hitap eden ve bir Geleceğin Bilimi projesi olan ‘Gelecek Muhafızları’ bir taraftan memleket olarak en önemli hedefimiz olması gereken yeni nesil meselemizi gündeme getirerek toplumsal bir farkındalık oluştururken, diğer taraftan çocuklarımızın keşfedilmeyen yeteneklerini ortaya çıkarmamızı, merak ve özgüvenlerini artırarak toplumda öz kimliklerini farkında bireyler olarak var olmalarına katkı sağlıyor.

Devamı...
GELECEĞİN BİLİMİ FORUMU

Her yıl gerçekleşen Geleceğin Bilimi Forumu’nun düzenleme ekibidir. Hedeflediğimiz transdisipliner yapıyı sahnede, sergi alanlarında, atölyelerde ve etkileşim alanlarında göreceğiniz Geleceğin Bilimi Forumu konseptini düzenler.

Devamı...
HAYAL TAKIMI

Hayal takımı Geleceğin Bilimi’ni kurumsal düzeyde tanıtarak sivil toplum kuruluşları, üniversiteler, özel sektör ve kamu otoriteleri ile işbirlikleri geliştirmeyi amaçlar. Bu amaçla heyetler oluşturarak ziyaretler gerçekleştirir, çeşitli organizasyonlarda Geleceğin Bilimi’ni temsil eder, farklı projeler için çeşitli aktörler ile teşekküller oluşturarak Türkiye’nin potansiyelini geleceğe dair değerler üretmek üzere bir araya getirir. Büyük değişimlerin toplumun bir parçası tarafından gerçekleştirilemeyeceği şuuru ile ortak geleceğimizi ilgilendiren her konuda farkındalık oluşturarak farklı sosyal yapılar arasında köprüler kurar.

Devamı...
GELECEK GLOBAL

Geleceği üretirken uluslararası etkileşimleri artırmayı amaçlayan geleceğin bilimi global farklı ülkerlerdeki gençlik hareketleri ve türkiyede uluslararası faaliyet gösteren stk, kamu ve özel aktörlerle işbirlikleri kurarak bir taraftan farklı ülkelerden türkiyeye eğitim için gelmiş öğrenciler ile iletişim kurarken diğer taraftan farklı ülkelere eğitim yada iş için girmiş türkiyeli dostlarımızla çalışmalar yapıyor. Bütün dünya milletleri aynı gemide olduğumuzun farkında olarak ortak geleceğimizi imar etmek için insiyatif alıyor ve değer üretiyor.

Devamı...
GELECEĞİN ANNELERİ

Biz biliyoruz ki gelecek annelerimizin kucağında. Annelerimiz geleceğimizi besliyor, onu büyütüyor ve onu güzel günler için en iyi şekilde yetiştiriyor. Geleceğin Bilimi olarak annelerimizin farkındayız. Onlar da çocuklarımızın geleceğimiz için ne kadar önemli olduğunun farkında. Bilim sever annelerimizi, okul öncesine dair (0-6 yaş grubu) projelerimizi paylaşarak geleceği hep beraber inşaa etmek için ‘Geleceğin Anneleri’ çalışma grubumuza bekliyoruz.

Devamı...
en_US
tr_TR en_US