GELECEK BÜLTENİ – OCAK

Gelecek Medya
Geleceğin Biliminde üretilen tüm çıktıları web sitesi ve sosyal medya hesapları ile sahaya sunan takımda bu ay neler olduğuna değinilmeden önce Gelecek Medya’nın Gelceğin Bilimi gönüllülerine bir haberi var! On günde bir yayınlanan Gelecek Bülteni Ocak ayı itibariyle aylık olarak yayımlanacaktır.
Takım bu ay bir zihinden dolup taşanlarla geleceği betimledikleri forum afişlerini GBf’18 ziyaretçilerinin beğenisine sundular. Birde üstüne a’dan z’ye kendilerinin hazırladığı forum kısa filmini yayınladılar. Yavaş yavaş netleşen programın içeriğini de bir yandan duyurmaya devam ediyorlar. Gelecekte ne mi oluyor? Takipte kalanlar için bu sorunun cevabı her geçen gün daha da netleşiyor…
 

Gelecek Hareketi
Geleceğin Bilimi hareketinin tüm Türkiye organizasyonunu yürüten takım bu kapsam TÜRGEV yönetimi ile biraraya geldi. Ortak değerlerde ortak hayallerin ele alınacağı bu birliktelik, Geleceğin Bilimi gönüllüleri ve de Türgev yurtlarında kalan öğrenciler için heyecan verici.

 

 

Gelecek Muhafızları
6-13 yaş arası çocuklar ve hayalleri ile ilgilenen, geleceğe umut olan takım!
Geleceğin dili olan kodlamayı, Gelecek Muhafızları takımı küçük Muhafızlarına öğretmeye hazırlanıyor. Yazılım eğitimini hayal ortaklarıyla beraber gerçekleştirecek olan takım, Miniskop Bilim Atölyesi ile Buluşturan Dil: Robotik Kodlama Eğitimi projesini görüştü. Proje çok yakında sahada!

 
 

Geleceğin Bilimi Global
Takım, ABD’de hekimlik yapan ve araştırmalarına devam eden Dr. ibrahim Halil Şahin Facebook üzerinden canlı yayında bir röportaj gerçekleştirdi. Yurtdışı fırsatları, akademik serüven ve geleceğe dair konuların ele alındığı bu röportajın tüm detaylarını Geleceğin Bilimi Facebook grubundan görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca gelecekteki röportajlar için gönderi bildirimlerini açmayı unutmayın!

 
 

Geleceğe Dönüş
Bu takım Geleceğe Uçuyor… Bu sene yeniden terör mağduru 5 ilden öğrencilerin Geleceğin Bilimi Forumu 2018’de ağırlanacağı, onlara projelerini sunma fırsatı tanınacağı bir etkinlik için planlamaları devam ediyor. Lisans öncesi düzeydeki gençlerin akademik hayatlarına dair hayallerinin ve de bilgilerinin temeli bu takımla beraber atılıyor.

 
 

Gelecek Forumu
Geleceğin Bilimi’nin bir yılda ürettiği tüm çıktılar 4 anadalın eş zamanlı oturumları, fabrikalar(workshop), sergi ve stant alanları ile bilimseverlerin ziyaretine sunuluyor. Onlarca konuk, fabrika, Gelecek Akademisi stantları, sivil toplum kuruluşu ve bazı gençlikle alakalı markalar, sergi ve bildiri sunumları bu sene her seneden biraz farklı olacağa benziyor. Ve Gelecek Forum Takımı gece gündüz forum organizasyonu yürütmeye devam ediyor.

 
 

Gelecek Akademisi
Akademideki atölyeler ara tatil demeden çalışmaya, öğrenmeye devam ediyor. Lisans öğrencisi bir bireyin kendi ilgi ve alanına göre atölyelerde kitap tahlilinden tutun da laboratuvar çalışmalarına kadar uğraşlarla eğitimi okul sınırlarından dışarı çıkarabildikleri kadar çıkarmaya devam ediyorlar. Bu kapsamda yeni kurulan atölyeler veya icraatlerini takip etmek istediğiniz atölyelerin en güncel bilgilerini Geleceğin Bilimi sosyal medya hesaplarından edinebilirsiniz. Güncel sosyal medya bilgileri sitede yer almaktadır.

 

Gelecek Tasarımcıları
Geleceğin Bilimi 2015’den bu yana onlarca mezun verdi ve de bünyesine mezun olmuş yüzlerce gönüllü kattı. Bu kişiler alanlarında geleceğe yön vermek gayretiyle biraraya geliyorlar. Ve her ay Gelecek Buluşmaları adlı bir toplantı ile kıymetli hocalarla kritik konular ele alıyorlar. Ocak ayında Şakir Voyvot beyefendi ile ‘Kader penceresinden Türkiye’nin geleceği’ konusunu konuştular.tr_TR
en_US tr_TR