GELECEK BÜLTENİ ŞUBAT

Gelecek Medya
Kısaca Geleceğin Bilimi’nde üretilen tüm çıktıları web sitesi ve sosyal medya hesapları ile sahaya sunan takım…
İnternette, Facebook, İnstagram, Twitter’da gezinirken gelecekten birşeylere göz atmak istersen sosyal medya hesaplarına buradan erişebilirsin. Peki bu hesaplarda neler paylaşılıyor? Şubat ayı boyunca Geleceğin Bilimi Forumu 2018’e ait ipuçları paylaşıldı. Hangi oturumlara hangi konuklar geliyor, sergi alanında neler sergilenecek, takımlar bu yıl gelecek bilimcilere neler hazırladı ve dahası… Forumdan sonrada takımların faaliyetlerini aktarmaya devam edecektir. Ve bunu okuyan sayın kişi; izlemede kalmayın, gelin geleceğe hep birlikte bir yön verelim!

 


Gelecek Hareketi
Geleceğin Bilimi hareketinin tüm Türkiye organizasyonunu yürüten takım. Bu kapsamda forum için farklı illerdeki Geleceğin Bilimi gönüllülerini misafir etmeye hazırlanıyor. Bursa Gelecek Hareketi forumda yer alacak, peki ya diğer iller? Sen de her neredeysen orada Geleceğin Bilimi’ni var edebilir, her türlü faaliyetle geleceğe katkını sunabilirsin.

 
 


Gelecek Tasarımcıları
Geleceğin Bilimi 2015’den bu yana onlarca mezun verdi ve de bünyesine mezun olmuş yüzlerce gönüllü kattı. Bu kişiler alanlarında geleceğe yön vermek gayretiyle biraraya geliyorlar. Ve her ay Gelecek Buluşmaları adlı bir toplantı ile kıymetli hocalarla kritik konular ele alıyorlar. Şubat ayında Ali Çevik beyefendi ile ‘Ontolojik Temelde Varlık ve Anlam’ konusunu konuştular.

 
 


Gelecek Muhafızları
6-13 yaş arası çocuklar ve hayalleri ile ilgilenen, geleceğe umut olan takım!
Forumda mülteci çocukların resim sergisi, minik katılımcılar için eğitici oyunlarla çocuklarda bilim sevgisi ve bilinci uyandırmak için çalışmalarına devam ediyorlar.

 


Global Gelecek
Geleceğin Bilimi hareketini uluslararası arenaya çıkaran takım, forumda Promising Countries etkinliği ile belirledikleri ülkeleri gönüllüleri ile forum katılımcılarına anlatmaya hazırlanıyorlar. Ve takım, kültürler arası diyaloglarla daha aydınlık bir geleceğe düşlemekte. Gelecek, hep birlikteyken gelecek!

 


Geleceğe Dönüş
Bu takım Geleceğe Uçuyor… Bu sene yeniden Türkiye’nin dezavantajlı 5 ilinden öğrenciler, Geleceğin Bilimi Forumu 2018’de ağırlanıyor. Foruma kadar Geleceğe Dönüş gönüllüleri ve liseli öğrenciler İstanbul turundalar. Forumda projelerini sunacak olan genç mucitler çalışmalarına devam ediyor.

 


Gelecek Forumu
Geleceğin Bilimi’nin bir yılda ürettiği tüm çıktılar; 4 anadalın eş zamanlı oturumları, fabrikalar(workshop), sergi ve stant alanları ile bilimseverlerin ziyaretine sunuluyor. Onlarca konuk, fabrika, Gelecek Akademisi stantları, sivil toplum kuruluşu ve bazı gençlikle alakalı markalar, sergi ve bildiri sunumları bu sene her seneden biraz farklı olacağa benziyor. Ve Gelecek Forum Takımı gece gündüz forum organizasyonu yürütmeye devam ediyor.

 


Gelecek Akademisi
Akademideki atölyeler ara tatil demeden çalışmaya, öğrenmeye devam ediyor. Lisans öğrencisi bir bireyin kendi ilgi ve alanına göre atölyelerde kitap tahlilinden tutun da laboratuvar çalışmalarına kadar uğraşlarla eğitimi okul sınırlarından dışarı çıkarabildikleri kadar çıkarmaya devam ediyorlar. Bu kapsamda yeni kurulan atölyeler veya icraatlerini takip etmek istediğiniz atölyelerin en güncel bilgilerini Geleceğin Bilimi sosyal medya hesaplarından edinebilirsiniz.tr_TR
en_US tr_TR