Gelecek Liderliği Programı

GLEP 7 Gelecek Liderlerini Arıyor!!!

Gençlik Liderliği Eğitim Programı 7. Dönemi 15 ilde açılıyor. Aday önerileri 27 Haziran 2023 tarihine kadar gerçekleştirilecektir.

 

Başvuru için sayfanın aşağısında yer alan başvuru formunu doldurmanız yeterlidir.
SON BAŞVURU TARİHİ: 26 HAZİRAN PAZARTESİ

 

Eğitimin açılacağı iller:

Amasya, Ardahan, Artvin, Bilecik, Bitlis, Bolu, Çankırı, Hakkâri, Iğdır, İstanbul, Kırıkkale, Kırşehir, Kilis, Yozgat,  Yalova

Eğitim süresi boyunca yukarıda BELİRTİLEN İLLERDE İKAMET EDEN, 21-27 YAŞ ARALIĞINDA, EĞİTİM DURUMU EN AZ LİSANS ÖĞRENCİSİ VEYA MEZUNU OLAN, gençlik liderliği yapan/yapabilecek olan kişilere özel bir eğitim programıdır.

 

Eğitim Takvimi

Aday Öneri Süreci: 5-27 Haziran 2023

Online Başvuru Süreci: 2-9 Temmuz 2023

Aday Mülakatları:  17-30 Temmuz 2023

Yoğunlaştırılmış Eğitim Kampı:  Ağustos 2023

Takip Eğitimleri:  15 Eylül – 30 Aralık 2023

 

Eğitimin Amacı 

Gençlik Liderliği Eğitim Programı (GLEP), sivil toplum kuruluşları (STK’lar), gençlik merkezleri, eğitim merkezleri ve benzeri alanlarda faaliyet gösteren gençlerin liderlik, organizasyon ve pedagojik becerilerini geliştirmeyi hedeflemektedir. Bu eğitim programı milli ve manevi değerleri merkeze alan bir yaklaşımla gençlik çalışmalarında liderlik rolü üstlenebilecek gençlerin yeteneklerini ve yetkinliklerini artırmayı amaçlamaktadır. 

 

Eğitim Süreci

Yoğunlaştırılmış Eğitim Kampı, Ağustos  ayında 1 hafta olacak şekilde düzenlenecektir. Takip eğitimleri ise 15 Eylül – 30 Aralık 2023 tarihleri arasında 14 hafta olacak şekilde gerçekleştirilecektir. Takip eğitimleri kapsamında 7 oturum mentör oturumu ve 3 biyografi tahlili oturumu gerçekleştirilecektir.  Eğitim programının ayrıntılarına https://tgspliderlik.com adresinden erişebilirsiniz.