Gelecek Kampı

Gelecek Kampı Nedir?

Gelecek Kampı, fikirden gerçeğe adım adım bir yolculuğu temsil etmektedir. 

Proje Tasarım Teknikleri & Yürütme Stratejileri Eğitimleri ve Sosyal etkinliklerle zenginleştirilmiş kampımıza Proje yazma konusunda uzman eğitmenler yer alacaktır.  Kamp programında alanında uzman eğitmenler eşliğinde verilen proje yazım eğitimini takiben katılımcıların da olduğu proje yazımı  planlanmaktadır.

Bu eğitim sonunda katılımcıların AB projeleri (ERASMUS),  TÜBİTAK 4007  proje yazma konusunda farkındalık oluşturmak, proje üretme ve yürütme kapasitesini artırmak, kendi kurumlarına ve çevrelerine bu çalışmaları yansıtmaları, uygulamaları, ülke ekonomisine katkı sağlamaları konusunda bilgi ve yeterliklerini geliştirmeleri hedeflenmektedir.

Bu eğitim ile katılımcılara eğitim alanında ulusal ve uluslararası proje hazırlama becerileri kazandırmak amaçlanmaktadır. Dersler uygulamalı (fiziki) olarak gerçekleştirilecek olup eğitim katılımcıların aktif katılımı ve derse devamlarını gerektirmektedir. Eğitim sürecinde, tüm katılımcıların eğitmenler rehberliğinde kendi proje fikirleri üzerinde çalışarak eğitim alanında proje önerisi hazırlamaları sağlanacaktır.

 

 

IMG_4604

Kamp ve Yürüyüş Etkinlikleri

Gelecek Kampı, 12-16 Ekim tarihleri arasında gerçekleşti. Bu kamp, fikirden gerçeğe adım adım bir yolculuğu temsil ediyor. Bu vesileyle Gelecek Tasarımcılarımızla yeni bir yolculuğa çıktık. Farklı birçok deneyim elde etme fırsatı bulduk.

Gelecek Kampı hem fikir geliştirme hem de kişisel gelişim fırsatları sunan bir etkinlik oldu. Bu tür kamplar, bireylerin girişimciliklerini geliştirmelerine, yeni yetenekler kazanmalarına ve benzersiz üretmelerine yardımcı oluyor.  Fikir gelişimi, proje eğitimleri, Sosyal aktiviteleri kapsayan Gelecek Kampları her yıl düzenli olarak gerçekleştirilmektedir.

Gelecek Yürüyüşü 15 Mayıs Pazar günü Nakkaştepe Millet Bahçesinde gerçekleştirildi. ‘Evvel Refik Bade’l Tarık’ Pikniğinde Gelecek Tasarımcılarımızla hasbihal ettik. Bilimin konuşulduğu verimli bir etkinlik gerçekleştirildi. Gelecek nesillere bilimi aktaracak gençlerle bir araya gelindi.

Kendi kabuğunda inzivaya çekilmiş, kıymetli arkadaşlarımızla inziva kabuğundan yeniden yeşererek çıkmak, yürüyerek tazelenmek, sohbet etmek, geleceğe nasıl daha iyi nefes oluruz konuşmak, tartışmak amacıyla düzenlediğimiz Gelecek Yürüyüşü etkinliğimizi güzel bir katılım ile tamamladık.

Engin Uzun liderliğinde Doğa Fotoğrafçılığı konseptiyle, Burgazada’da gerçekleştirdiğimiz yürüyüşte yaklaşık 10 kilometre arşınladık. Bir yandan Engin hocamızdan ders aldık, doğa fotoğraflarımızı çektik.

Gelecek Yürüyüşü 29 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirildi. Geçmişte pek çok filozofun zihin egzersizi yapmak için başvurduğu en güzel yollardan biridir yürüyüş yapmak. Bizler de Gelecek Tasarımcılarımızla Belgrad Ormanında keşfe çıktık.