Gelecek Okumaları Atölyesi

Galip Çağ ile Nurettin Topçu Okumaları Başlıyor!!🥳

“Bir Mektebi İnşa Eden Bir Milleti İnşa Eder,

Mektebi Olmayanın Milleti Olmaz!”  – Nurettin TOPÇU

 

 ‘Bir Kitap Bir Dünya’ diyerek yola çıktığımız Gelecek Okumaları atölyemizde düzenli olarak farklı tematik konularda oluşturacağımız okuma grupları ve kitap tahlilleriyle ufkumuzu renklendirerek genişleteceğiz.

 İlk tematik okuma grubumuz Galip Çağ eşliğinde “Nurettin Topçu okumaları” olacaktır.Birçok çalışması ile eğitimi, sorunlarını ve çözüm yollarını önümüze seren bu büyük düşünürü daha yakından tanımak ve ortak akılla güncel yorumlar yapmak için sizleri atölyemize bekliyoruz. 

İlk olarak Galiğ Çağ hocamızın Nurettin Topçu’yu Anlamak, Izdırabın Dili eseri ile girizgah yaparak Nurettin Topçu Okumalarına başlamış olacağız.

Zamana yön vermek ve gelecekte bende varım demek istiyorsan bu serüvende biz de seninleyiz , gelecekteki benliğimizi birlikte oluşturmak için seni Gelecek Okumalarına bekliyoruz 📚🙂

Dr. GALİP ÇAĞ Kimdir? 

 

1979 yılında Adapazarı’nda doğdu. Aslen Makedonya, Kırçovalıdır. Gazi Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nde lisans, Sakarya Üniversitesi’nde de yüksek lisans (Yeniçağ) ve doktora (Tarih Anabilim Dalı) eğitimlerini tamamladı. Sakarya, Çankırı Karatekin ve Gazi Üniversitelerinde bölüm başkanlığı ve anabilim dalı başkanlıkları yanında dekan yardımcılığı görevlerini yürüttü. Halen Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Tarih Bölümü, Yeniçağ Anabilim Dalı’nda lisans, yüksek lisans ve doktora aşamalarında dersler vermektedir. 

 

Dr. Galip Çağ’ın akademik çalışmalarının yanında birçok inceleme yazıları yazarak çeşitli dergilerde yayımlandı. Makale ve öykü kitabı türünde eserleri bulunmaktadır.

  GELECEK OKUMALARI ATÖLYESİ

  Ayrıntılı bilgi için geleceginbilimi.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.  Geçerli bir e-posta adresi olmalı
  Gelecek ID’niz (Gelecek Kartının Son 6 Hanesi Gelecek Üyesi değilseniz boş bırakınız)

  Sende iz bırakan, başucu kitapların var mı? Bizimle paylaşır mısın?  Okumak ve yorumlamak istediğin bir kitap var mı? Bizimle paylaşır mısın?
  EvetHayır

  Sosyal çevre (Arkadaşlar)Kültür Edinme İsteğiMerakPopülerlik (Sosyal Medya)Diğer


  Genel KonularFelsefe & PsikolojiDini OkumalarToplum BilimleriDil ve Dil BilimDoğa Bilimleri & MatematikTeknoloji (Uygulamalı Bilimler)Sanat (Güzel Sanatlar)Edebiyat & RetorikCoğrafya & Tarih


  Gelecek ÜyesiyimGelecekten SeslerGelecek Buluşmaları GruplarıSosyal MedyaArkadaş TavsiyesiDiğer

  Bize sormak istediğiniz bir şey var mı? Önerileriniz nelerdir?  KVKK Aydınlatma Metnini onaylıyor musunuz ?