Gelecek Okumaları Atölyesi

Dünya her gün yeniden kurulur! 🌟

 

Birlikte yeni bir Dünya kurmaya ne dersiniz?  İnsanlar merak duygusuyla dünyaya gelir, yaşamı boyunca bu duyguyu tatmin etmek için sürekli bir arayış ve öğrenim süreci içerisindedir. Hiç şüphe yok ki bu öğrenim sürecinin en büyük destekçilerinden biri de kitaplardır. Kitaplar bize yaşamın önemli unsurlarından olan DİLİ ve ZAMANI en doğru şekilde kullanabilmeyi öğretir. Dil, kişinin aynasıdır, bu ayna toplumdaki benliğimizi ifade etmektedir. Herhangi bir insan, vaktini nasıl geçireceğini; üstün bir insan ise vaktini nasıl tasarruf edeceğini düşünür. 

 

 

Okumak hayal dünyamızı şekillendirerek; sözün rengini görmemizi, rengin sesini duymamızı sağlamaktadır. Hayal dünyası geniş olan bir insan;  içinde bulunduğu karanlık denizden çıkıp, ışığın gölgesinde dolaşarak, zamanı yakalamayı, çağa yön vermeyi ve  maddenin mana alemini görmeyi hedeflemiştir. Bu hedefler doğrultusunda, hızla değişen dünyamızda kendimizi tanıma ve oluşturma serüvenimiz çok küçük yaşlarda başlamaktadır. Sürekli bir arayış içinde olan insanoğlu, bazen bir resimde 🌌 bazen bir notada🎼🎶 bazende bir cümlede📖 kendini bulabilir.


İnsan benliğinin oluşum ve gelişim sürecinin temel yapı taşı kitaplardır.  Kitaplar hakikati, doğruyu ve güzeli arayışta bize yoldaştır. Okuma serüveni  beşikten mezara dek süren uzun bir yolculuktur. Descartes’in de dediği gibi “En iyi kitapların okunması, geçmiş yüzyılların en büyük insanlarıyla konuşmak gibidir.” En büyük insanlarla tanışarak geleceğin büyük insanlarından olma yolundaki serüvenimiz çoktan başladı. 

Bizler kendi dünyamızı kurarken ‘Bir Kitap Bir Dünya’ diyerek ilerleyeceğiz 👣. Kitapların büyüleyici dünyasında yeni keşifler yaparken yol arkadaşların olsun istemez misin?  🌎


Düzenli olarak farklı tematik konularda oluşturacağımız okuma grupları ve kitap tahlilleriyle dünyamızı renklendirerek genişleteceğiz. Zamanı yakalamak ve gelecekte bende varım demek istiyorsan bu serüvende biz de seninleyiz , gelecekteki benliğimizi birlikte oluşturmak için seni Gelecek Okumalarına bekliyoruz 🌸😊


Aramıza katılmak için hemen formu doldurabilirsin ✍🏻🎉 

Hata: İletişim formu bulunamadı.