Hilal Büşra Gülcan
hilal busra gulcan

Gelecek Tasarımcısı

Hilal Büşra Gülcan

Görsel İletişim Tasarımcısı

Hilal Büşra Gülcan, Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı bölümünden mezun olan bir iletişim uzmanıdır. İletişim alanındaki bilgisini genişletmek ve teknolojiyle ilişkilendirmek amacıyla Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nde Web Tasarım ve Kodlama eğitimine devam etmektedir.

Profesyonel kariyerine İstanbul Medipol Üniversitesi Sağlık Bilim ve Teknolojileri Araştırma Enstitüsü’nde (SABİTA) Kurumsal İletişim stajyeri olarak başlamıştır. Staj sürecini başarıyla tamamladıktan sonra aynı enstitüde Kurumsal İletişim Uzmanı olarak görev yapmaya başlamış ve bu görevine halen devam etmektedir.

 

İstanbul Medipol Üniversitesi’nde düzenlenen önemli etkinlikler olan Geleceğin Bilimi Forumu ve Uluslararası konuşmacıların katıldığı Salamander Meeting 2022’nin kurumsal kimlik tasarımı ve organizasyon çalışmalarında önemli roller üstlenmiştir.

 

Gülcan, aynı zamanda bilim iletişimi alanında kendini geliştirmekte olup, 2021 yılından bu yana Geleceğin Bilimi’nin bir Gelecek Tasarımcısı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Bununla beraber Gelecek Medya ve Gelecek Ajansı çalışma gruplarında grafik tasarım süreçlerinde aktif bir şekilde yer almaktadır.

Katkıda Bulunduğu Faaliyetler

BLOG Yazıları