Nurullah Mahmut DÜNDAR
Nurullah Mahmut Dundar

Nurullah mAHMUt dÜNDAR

Öğretim Görevlisi / Ticaret

Selçuk Üniversitesi Uluslararası Ticaret, Anadolu Üniversitesi İktisat fakültelerinin ardından Fatih Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde yüksek lisansını tamamlamıştır. Halen İstanbul Üniversitesinde İslam İktisadı ve Finansı alanında akademik çalışmalarını yürütmektedir. Gelişen dijital ödeme araçları, Kripto Para piyasası ve bankacılık sistemleri üzerine de araştırmalar gerçekleştirmektedir.

 

Türkiye İktisadi Girişim ve İş Ahlakı Derneği Gençlik Kurulunda (Genç İGİAD) başkanlık görevini yeni devreden Nurullah Mahmut Dündar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi, Gençlik Kuruluşları Birliği (GKB) gibi çeşitli sivil toplum kuruluşlarında da aktif olarak çalışmalar gerçekleştirmiştir. Ak Parti Genel Merkez Gençlik Kolları 5. Dönem MKYK üyeliği yapmıştır.

 

Halen inşaat ve teknoloji sektörleri üzerine ticaret faaliyetlerine devam etmekte birlikte İstanbul Medipol Üniversitesi Misafir Öğretim Görevlisi olarak Blockchain Teknolojisi, Bitcoin ve Kripto Paralar konusunda ders vermektedir.

 

Sosyal olarak Türkiye’nin önde gelen Sivil Toplum Kuruluşlarının üyesi olduğu Gençlik Kuruluşları Birliği Genel Sekreterliği ve İGİAD yönetim kurulu üyeliği görevlerini sürdürmektedir. Aynı zamanda Türkiye Motosiklet Federasyonu Disiplin Kurulu üyesi olan Dündar orta derecede İngilizce ve Arapça bilmektedir

Katkıda Bulunduğu Faaliyetler

24- 25 Aralık’ta Geleceğin Bilimi Forumu ‘Farklı Hayatlar Ortak Gelecek’ mottosuyla gerçekleşti. Dijital Devrim Oturumunda ele alınan ‘Siber Uzayın Sırları’, ‘Blockchain’de Akıllı Kontrat Açıkları ve Merkeziyetsiz Finans’ konulu söyleşilerde moderatör olarak katkı sağlamıştır. 

11- 12 Aralık 2021 tarihinde Geleceğin Bilimi Forumu ” Yeni Bir Dünya İçin Yeni Bir Dil!” mottosuyla gerçekleşti. Nurullah Mahmut DÜNDAR  Dijital Devrim Oturumunda “İnsanlığın Evreni Dijital Devrimi Tanıyor mu?” konusu ile aramızdaydı. 

2 – 3 Kasım 2019 tarihinde Medipol Üniversitesi Kavacık Güney Kampüste Geleceğin Bilimi Forumu “Öze Dönüş” mottosuyla gerçekleşti. Nurullah Mahmut Dündar Forumda “İstihdam Meselesi ve Gençlik” oturumunda bilgi birikim ve tecrübeleryl bizlerle birlikteydi. 

3 – 4 Mart 2018 tarihinde Medipol Üniversitesi Güney Kampüste Geleceğin Bilimi Forumu “Sivil Akademi!” mottosuyla gerçekleşti. Nurullah Mahmut Dündar Forumda ‘Blockchain Teknolojisi ve Kripto Paralar’ oturumunda bizlerle birlikteydi. 

BLOG Yazıları