tal

49. Gelecek Buluşmaları (Online)

Covid-19 salgını ile birlikte global olarak yaşanan sağlık krizi, gündemimizi etkilediği kadar geleceğe etkileri ile de önemli bir unsur olarak karşımıza çıkıyor. Pandemiden sonra küresel siyasi ve ekonomik dengelerin de değişeceği gerçeğinin karşılığı elbette ki sanayide de  yer buluyor. Peki teknolojinin atladığı çağlarla birlikte Endüstri 4.0’dan Toplum 5.0’a geçişte nelere ihtiyaç duyuyor ve neleri öngörüyoruz? Daha da ötesi Fütürizm 6.0 nedir?

 

Bilgi toplumundan süper akıllı topluma geçişte bizlerin üzerine düşen başlıca görevlerden biri yarınlarımızı yönetebilmeyi ve strateji oluşturmayı başarmaktır. Her insanın istidatı doğrultusunda gelişiminin yanı sıra farklı alanlardan ve uzmanlıklardan gelen insanlarla bir araya gelerek bir ekosistem oluşturması bu stratejinin başlıca adımlarındandır.

 

Bizim de Geleceğin Bilimi olarak yola çıkma amacımız geniş yelpazeli bir bilim ekosistemi oluşturmak ve bu ekosistem için yarının gelişen dünyasında işlevsellik kazandırmaktır.

 

49.Gelecek Buluşmalarında konuğumuz akademisyen ve iş adamı kimliğiyle tanıdığımız Tal Garih ile Zoom uygulaması üzerinden  Fütürizm 6.0  ve Covid 19‘un Geleceğe Etkisi üzerine konuştuk. Verimli geçen oturum katılımcılardan yoğun ilgi gördü. Tal Garih konuşmasını sonlandırırken evde kaldığımız günlerde okuyabileceğimiz kitap önerilerinde bulundu.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.