7. Gelecek Vizyonu

"ortak gelecek"

Aynı sokaklardan geçip farklı pencerelere odaklanıyoruz. Aynı şehirlerde yaşayıp farklı düşler kuruyoruz. Ama hepimizin ortak bir noktası var ki hepimiz gelecek inşası için çaba sarf ediyoruz.

 

Gün geliyor geleceğin mimarisini inşa etmek için bir zaman makinesi icat ediyoruz. Dünde bugünde ve yarında bir gezintiye çıkıyoruz. Geçmişten ilham alıp, bugün azimle çalışıp yarını inşa ediyoruz.

 

Gün geliyor sürdürülebilir gelecek için doğanın mücadelesine ortak oluyoruz. Doğadaki kuşların ve çiçeklerin hikmetli döngüsünden ilhamla atıksız, karbon salınımsız ve kimyasalsız bir yaşam döngüsü tasarlıyoruz.

 

Gün geliyor yitik mirasımızın peşine düşüyoruz. Alimlerin notları arasında kayboluyor, satır satır medeniyetimizi okuyoruz. Geleceğin medeniyetine bir ilmekte biz atıyoruz, rengarenk iplerle.

 

Gün geliyor çocuklarımızın hayallerini mırıldanıp şarkılar söylüyoruz, Terennüm ediyoruz. Ceplerimiz onlarca çocuğun hikaye kırıntıları ile dolu. Patikada yürürken bir bir etrafa saçıyoruz bu hikayeleri. Umut yağmurları ile filizlensin diye.

 

Şimdi yeni bir yolculuğa çıkıyoruz. ‘Farklı Hayatlar Ortak Gelecek’ mottomuz ile binbir hayalimizi, umudumuzu, gayemizi, idealimizi beraber inşa edeceğiz. Farklı farklı şehirlerde, farklı ülkelerde aynı gelecek için birer iz bırakacağız.