seta6

Geleceğin Bilimi Global Terörizm Ve Popülist Sağın Yükselişi Paneli İçin SETA’da

Geleceğin Bilimi, 18 Mayıs Perşembe günü Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA)’nın ev sahipliğinde, Global Terörizm ve Popülist Sağın Yükselişi adlı bir panel düzenledi. Oldukça verimli geçen panelin geniş bir kitleye hitap etmesi Geleceğin Bilimi adına önemli bir detaydı.

 

Panel, Oğuz Güngörmez’in moderatörlüğünde Popülist Sağın Yükselişi konulu oturumu ile başladı. Beraberinde İstanbul Üniversitesi Tarih Bölümü’nden İbrahim Çelebican, Popülist Sağın Tanımı ve Tarihçesi üzerinde durdu. Ardından Galatasaray Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden  Muhammed Enes Yılmaz’ın Avrupa Birliğindeki Euroseptizm’in Euro Çıkmazı adlı konuşmasıyla oturum devam etti.

 

İlk oturum, uzun yıllar Avusturya’da kalmış olan, Avusturya Saha Gözlemcisi Büşra Tarhana’nın; Popülist Sağ eylemlerin Avusturya’daki yansımaları, medyanın tutumu ve Avusturya’da yaşayan müslüman nüfusun sosyal yaşamı hakkındaki konuşması ile son buldu.

 

İkinci oturum ise Ali Ergin moderatörlüğünde Global Terörizm konulu konuşması ile başladı. Ardından Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden Furkan Ayrancı Global Terörün Tanımı hakkında konuşmasını yaptı. Oturumun ikinci ve panelin son sunumu İstanbul Medipol Üniversitesi Ekonomi ve Finans Bölümü’nden Şeyma Nur Tenk’in Global Terörün Finansmanı ve Önlenmesi adlı sunumuydu. Oturumun son bölümünde yapılan soru-cevaplardan sonra panel sona erdi.

 

Geleceğin Bilimi çatısı altında yapılan, bugün olan ve gelecekte olması muhtemel gözüyle bakılan uluslararası alandaki sorunlara değinilen ve bilgilendirilen panelden büyük bir verim alındı.

 

Unutma! Sen de Geleceğin Bilimi’ne katılarak Geleceğe katkını sunabilirsin. Gelecekte kalın.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.