IMG_1007

Gezegenler Buluşması Gerçekleşti

Geleceğin Bilimi mutfak ekipleri Üsküdar Gençlik Merkezi’nde “Gezegenler Buluşuyor 1.0” adlı çalıştayda bir araya geldi. Yoğun bir katılımla takımların, atölyelerin ve ekiplerin gündemlerindeki konuları çözüm odaklı ve yenilikçi fikirlerle masaya yatırdığı buluşmada Geleceğin Bilimine dair bütün hususlar konuşularak yeni bir kalkınma planı oluşturuldu. Geleceğin biliminde farklı alanlarda faaliyetler yürüten birbirinden parlak arkadaşlarla aynı platformda bir araya gelmek geleceğe dair umutları artırdı.

Bir yıldan uzun zamandır çalışmalarına devam eden Gelecek Akademisi ekibi bu dönem çalışmalarını İstanbul, Ankara ve Konya’da 40’tan fazla atölye kurarak genişlettiklerini, bu atölyelerin 12’sinde takımlar oluşturulduğunu ve bir çok proje başlığı belirlediklerini aktardı.

 

Aynı zamanda Geleceğe Dönüş ekibi bizlere lisans öncesi öğrenciler için yaptıkları çalışmaları bir özet halinde anlatarak işleyişi geliştirmek adına tüm ekiplerle fikir alışverişinde bulundu.

 

Geleceğin Anneleri adına bir sunum gerçekleştiren Şeyma Sürücü’nün “Geleceğin, annelerin elinde şekillenerek büyüdüğünün bilincindeyiz.“ sözleri ile Geleceğin Biliminin 0-6 yaş grubuna hitap eden yeni bir projesi olan “Geleceğin Anneleri” çalışmalarını tanıttı.

 

Üreten bir nesli hedefleyen Geleceğin Bilimi’nin gençlere ulaşmasında büyük bir rol oynayan Gelecek Medya ekibi ise geleceğe dair planlarını, gelecekte karşılaşacağımız medya modelini ve Geleceğin Bilimi ekiplerinin bu modeldeki rollerinden bahsetti.

 

Geleceğin biliminin geldiği noktada dünyaya açıldığından bahseden Future Science Global ekibi ise halihazırda 8 ülkede geleceğin bilimi çalışmalarının sürdüğünü belirtti.

 

Önümüzdeki yıllarda Geleceğin Bilimi’nin çok daha büyük bir kitleye hitap etmesini umuyoruz. Gelecekte kalın!

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.