Gelecek Muhafızları

Geleceğin daima çocuklarımızın zihinlerinde ve gönüllerinde şekillenen bir olgu olduğunu biliyoruz. Bu nedenle bu platformda geleceğe dair bütün hayallerimizi çocuklarımıza fısıldıyoruz. 6-12 yaş grubuna hitap eden ve bir Geleceğin Bilimi projesi olan ‘Gelecek Muhafızları’ bir taraftan memleket olarak en önemli hedefimiz olması gereken yeni nesil meselemizi gündeme getirerek toplumsal bir farkındalık oluştururken, diğer taraftan çocuklarımızın keşfedilmeyen yeteneklerini ortaya çıkarmamızı, merak ve özgüvenlerini artırarak toplumda öz kimliklerini farkında bireyler olarak var olmalarına katkı sağlıyor.

GELECEK MUHAFIZLARI AKTİF ETKİNLİKLERİ

Gelecek Muhafızları Atölyesi olarak 06 Ocak 2024 Cumartesi günü 17:00’da Üsküdar Çocuk Üniversitesi, Korkut Özal Kampüsünde gerçekleştireceğimiz  “Çocuk ve Medya ” konulu  etkinliğimizde gelecek tasarımcılarımızla buluşuyoruz.

 

 Bu çalıştayda çocukların medyanın çeşitli alanlarıyla yoğun bir şekilde etkileşimde bulunduğu bu dönemde şu amaçları taşıyoruz:

 

• Çocukların medya ile etkileşimini anlamak.
• Medya kullanımının çocukların gelişimlerine olan etkilerini değerlendirmek ve bilimsel bir perspektif sunmak.
• Çocuklarla etkileşimde bulunan medya uygulamalarını değerlendirmek, bu uygulamaların eğitici, güvenli ve etik kullanımını tartışmak.

 

Bu çalıştayda çocuk ve medya ilişkisine odaklanarak bu alanda bilgi paylaşımını artırmayı, sorunları tanımlamayı ve çözüm önerileri geliştirmeyi hedeflemekteyiz.

 

Ücretsiz olarak düzenleyeceğimiz etkinliğimize kayıt olmak zorunludur.

 

Katılmak ve Gelecek Muhafızları Atölyeleri etkinliklerimizden haberdar olmak için başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Gelecek Muhafızları Atölyeleri

Gelecek Muhafızları Takımı

zeynep-kaskas

Zeynep Kafkas

Çocuk Gelişimi
gb kafa renkli

Zeynep Erva

Çocuk Gelişimi
gb kafa renkli

Semiha Kocakara