Gelecek Yürüyüşü

Gelecek Yürüyüşü Nedir?

Yılın 4 farklı mevsiminde, 4 farklı mekanda yapılacak  “Gelecek Yürüyüşü” katılımcılarına fiziksel aktivite ve networking imkanı sunmaktadır. Sabahın erken saatlerinde bir araya gelerek başlayan Gelecek Yürüyüşleri hedeflenen kilometre tamamlanıncaya kadar belli bir rota üzerinden devam eder. Yürüyüş boyunca kısa molalar verilerek konumda bulunan doğal güzellikler hakkında kısa bilgilendirmeler yapılır. Hedeflenen kilometre yarılandığında yolun devamı için gerekli enerji organizasyon tarafından dağıtılan yiyeceklerle sağlanır ve rota tamamlanır.

Her yürüyüş bir tema üzerine yapılmaktadır. Sıfır atık temasıyla yapılan yürüyüşte katılımcılar rota boyunca karşılarına çıkan çöpleri toplayarak doğayı atıklardan arındırıp geri dönüşüme imkan sağlarken doğa fotoğrafçılığı temasıyla yapılan yürüyüşte katılımcılar profesyonel bir fotoğrafçı ile birlikte doğa fotoğrafçılığının inceliklerini öğrenir. Katılımcı sayıları belirlenen temaya göre 30 – 50 kişi arasında belirlenir. 

Gelecek Yürüyüşleri katılımcıları farklı disiplinlerde eğitim almakta olan, veya eğitim almış ve profesyonel olarak iş hayatının içinden kişilerdir. Aynı rotayı yürüyen doktor, mühendis, işletmeci, girişimci, diyetisyen, fizyoterapistler…… birarada oldukları saatler boyunca tanışma imkanı bulurlar. 

Kaç kilometre yürüneceği yürüyüşün yapılacağı yer, doğa şartları vb değişkenlere bağlı olarak farklılık göstermekle birlikte 10km- 15km arasında belirlenmektedir, molalarla birlikte yürüyüşün tamamlanması 3-4 saat sürmektedir. Ulaşım problemi doğmaması adına rotalar şehir merkezlerine yakın ormanlar, korular, adalardan seçilir. 

Gelecek Yürüyüşleri