Hatırlı İşler

Hatır: gönül, kalp. Birine karşı duyulan saygı, sevgi.

Hatırlı İşler bir gönül inşası hareketidir. Birlikten kuvvet doğar diyerek, elimizden gelenleri birleştirdiğimiz, çoğalttığımız ve parlattığımız bir emek atölyesi.

Bir yerlerde bizi bekleyen her canın gönlüne sirayet etmek için çalışarak, fıtratında merhamet olanlarla yola koyuluyoruz.

Hatırlı İşler Atölyeleri

Bu atölye, deprem, sel, yangın gibi afetlerde güvenliği artırma, acil durum planları oluşturma, ilk yardım becerileri kazanma gibi konularda pratik bilgiler sunar. Katılımcılar, afetlerin neden olduğu tehlikeleri anlama, hızlı tepki verme ve toplulukları güvende tutma konularında donanımlı hale gelirler. Böylece, afetlerin oluşturabileceği etkileri en aza indirme ve felaket durumlarında daha hazırlıklı olma becerileri kazanırlar.

Günümüzde küreselleşme, iletişim ve ulaşım teknolojilerinin ilerlemesiyle "Göçler Çağı"nı yaşıyoruz. İnsanlar artık hızlı ve kolay bir şekilde yer değiştirebiliyor, bu durum kültürel etkileşimleri artırıp toplum yapılarını dönüştürüyor. Tarihteki en büyük göç dalgalarından birini yaşadığımız bu çağ, hem fırsatları hem de zorlukları beraberinde getiriyor. Uyum ve kültürel zenginlik, yanı sıra kaygılar da göç olgusunun ayrılmaz bir parçası haline geldi.

Farklı kültürlerden gelen çocukları birleştirip ortama aidiyet duygusu kazandırmak için Hatırlı İşler Takımı olarak çabalıyoruz. Eşsiz etkinliklerle birlikteyken, onlara destek olup deneyimlerini zenginleştiriyoruz. Birlikte güçlü bir topluluk oluştururken, gelecekte daha anlayışlı ve kapsayıcı bir dünya için adım atıyoruz. Amacımız, farklılıklarımızı zenginlik olarak görmelerini sağlamak ve birlikte güçlü bir topluluk oluşturmak.

Hatırlı İşler Takımı

ilknur-kurt

Gündem Asistanı

İlknur Kurt

Fen Bilgisi Öğretmeni
gb kafa renkli

Atölye Danışmanı

Rukiye okutan

AFAD Eğitimcisi
gb kafa renkli

Göç Politikaları

Zeynep Erva Doğan

Çocuk Gelişimi Öğrencisi
mirac-ciftci

Göç Politikaları

Miraç Çiftçi

gb kullanici

Göç Politikaları

Adile Biber

Esra Nur Dündar

Göç Politikaları

Esra Nur Dündar

Aile Danışmanı
eda-nur-ercetin

Göç Politikaları

Edanur Erçetin

Özel Eğitim ve Rehabilitasyon

Eski Hatırlı İşler Takımı

aynur

Proje Asistanı

Aynur Şubaşi

Beslenme ve Diyetetik
ozge

Proje Asistanı

Özge Çiçek

Psikolog