İlknur Bilgi Kurt
ilknur-kurt

İlknur Bilgi Kurt

Eğitimci Yazar

İlknur Bilgi Kurt, eğitim yolculuğuna Selçuk Üniversitesi’nde Fen Bilgisi Öğretmenliği programı ile başlamıştır. Mezun olduktan sonra  çeşitli özel kurumlarda Fen Bilimleri ve Matematik Öğretmenliği yapmıştır. Tezsiz Yüksek Lisansını Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Eğitimde Bilimsel Hikayeler üzerine yaparak tamamlamıştır. Daha sonra Marmara Üniversitesi’nde tezli yüksek lisans programına devam ederek Eğitim Teknolojileri alanında hazırladığı teziyle mezun olmuştur.

 

 Arnavutköy Bilim ve Sanat Merkezi’nde tam zamanlı öğretmen olarak görevine devam etmektedir. Eğitim teknolojileri, STEM, Bilim Tarihi, Orman Okulu gibi çeşitli bilimsel ve teknolojik faaliyet alanlarında çalışmalar yapmış, okul dışı eğitim, dijital tabanlı fen öğretimi ve çevre eğitimi gibi konularda araştırmalar gerçekleştirmiştir. Ayrıca, bilim ve toplum üzerine TÜBİTAK destekli projelerde yürütücü ve atölye lideri olarak görev almıştır. “Neler Oluyor Vücutta?” isimli bir kitabı bulunmaktadır.

 

İstanbul Medipol Üniversitesinde Bilim İletişimi alanında çalışmalarına devam etmektedir. Geleceğin Biliminde 2021-2023 yılları arasında Geleceğin Akademisinde, görev almıştır.
2023-2024 yılı itibariyle Gelecek Ofisinde Proje Koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Katkıda Bulunduğu Faaliyetler

BLOG Yazıları