Mücahit Muslu

27 Ağustos 2000 tarihinde Ardeşen’de doğdum. Aslen Artvin/Şavşatlıyım. İlk ve ortaokulumu Artvin/Arhavi’de tamamladım. Lise eğitimini Rize-Güneysu Kaptan Ahmet Erdoğan Anadolu İmam-Hatip Yabancı Dil, Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu’nda tamamladım. Üniversite eğitimime ise Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde devam etmekteyim. 2014-2015 eğitim/öğretim yılında Arapça dil eğitimini Ürdün’ün başkenti Amman’da tamamladım. Birçok turistik kafileye Arapça simultane tercümanlık yaptım.

 

Çeşitli sosyal sorumluluk projelerinin koordinatörlüğünü ifa ettim. Temel ilgi alanlarım yakın cumhuriyet tarihi ile yerel yönetimlerdir. Bu alanlarda SETA, SDE ve ORSAM’da eğitimler almaya devam etmekteyim. “Yerel Yönetimlerin Şehir Stratejileri” isimli saha çalışmalarımı sürdürmekteyim. Hâlihazırda SDE Akademi öğrencisiyim. İleri düzey Arapça, orta düzeyde İngilizce ve Gürcüce bilmekteyim.

BLOG Yazılarım

Mücahit Muslu

Mikrobiyota ve Beslenme

İnsan vücudu çok sayıda mikroorganizmayı bünyesinde barındırmaktadır. Bu canlıların çok büyük oranı sindirim sistemine yerleşmiş olup