47 gelecek bulusma

47. Gelecek Buluşmaları

Ankara Gelecek Buluşması

Paris’te Eyfel Kulesinin tamamlandığı gün artık mimari ve sanatta mühendisliğin ben de varım dediği bir geleceğe adımlar atılmıştı. Mühendisliğin günlük yaşamda her bireyin özel yaşamlarına kadar girmesi ve etkilemesi belki de onu son yüz yılımızın en etkili mesleklerinden biri yapmakta.

 

Gelecek Buluşmaları-Ankara Mart 2020/1 toplantımızda bu süreçleri konuştuğumuz bir hafta oldu. Katılımlarından ve değerli katkılarından dolayı sayın Serdar Tufan beyefendiye teşekkürü borç biliriz.

 

 

İstanbul-Asya Gelecek Buluşması

Bir devletin gücünü aldığı üç unsur vardır: Yasama, yürütme ve yargı. Peki medya?

Medya, Türkiye’de 1990’lı yıllardan itibaren yükselişiyle birlikte dönüşüm sürecine girdi. Bu dönüşüm sektörün hatırı sayılır kısmını elinde tutan medya gruplarının el değiştirmesiyle daha görünür bir hale geldi. Teknolojinin de gelişimiyle haber alma ve haber verme imkanları medya algısını değiştirdi. Andy Warhol haklı çıktı ve herkes “15 dakikalık ün”e sahip oldu. Fakat bu ün karşılıksız değildi. Kişisel bilgilerimize erişimleri bir yana, erişilen verilerin depolanması ve analizi ile gelecekteki olası seçimlerimiz belirlendi.

 

Dahası, seçme sebeplerimiz göz önünde bulundurularak hangi kıyafeti satın almamız, hangi markayı kullanmamız ve hangi adaya oy vermemiz gerektiği üzerine algı yönetimi yapıldı. Cambridge Analytica’nın 2018 yılında ortaya çıkan skandalı sadece Facebook için değil bütün medya platformları için yeni bir dönüşüm oldu.

47. Gelecek Buluşmaları’nda İstanbul Asya ve Avrupa yakası olarak bir araya geldik. b2press Online PR Ajansı’nın yöneticilerinden Ediz Tokabaş ile Medyanın Dönüşümü ve Ekonomi Politiği başlıklı keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

 

Konya Gelecek Buluşması

47. Gelecek Buluşmaları’nda Konya oturumunda, otomotiv sektöründe bir çok büyük firmadan yöneticilik yapan Serhan Turp ile “Otomotivin Dünü, Bugünü ve Yarını” başlıklı keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.