Gelecek Buluşmaları

Gelecek Buluşmaları Nedir?

Gelecek Buluşmaları; farklı disiplinler ve disiplinler arası etkileşimleri, okul öncesi yaş grubundan lisansüstü çalışmalarına kadar toplumun her kesiminde gelecek meselelerimizi ele alan buluşmalardır. Gençlerle beyin fırtınası ve bilgi paylaşımı yapmak için düzenlenen buluşmalar; her ayın 4. cumartesi günü online platformda gerçekleşmektedir.

Mayıs Ayında Gelecek Buluşmalarında

Tarih / Saat: 27 Mayıs 2023 Cumartesi / 15:00

İstanbul Buluşması

Mekan: Bilim Üsküdar

15.00-16.00: Bilim Üsküdar gezisi

16.00-17.00: 1. Oturum

17.00-18.00: 2. Oturum

 

Online Buluşma

Mekan: Online (Zoom)

Zoom Bağlantısı: https://medipol-edu-tr.zoom.us/j/95293744674?pwd=eUpIRlQ0TzdFaXJZc1NSVnlHVDJKZz09

16.00-17.00: 1. Oturum

17.00-18.00: 2. Oturum

 

98. Gelecek Buluşmalarında ‘Bilim İletişimi’ konusunu konuşmak üzere bir araya geleceğiz. İlgi duyan tüm gelecek tasarımcılarımızı hibrit yapacağımız gelecek buluşmalarına bekleriz. 

Bilim İletişimi, bilimsel bilgi ve bulguların geniş bir kitleye anlaşılır, ilgi çekici ve etkili bir şekilde iletilmesini konu alan bir disiplindir. Bilim dünyasında yapılan çalışmaların, elde edilen sonuçların, teknik terimlerin ve jargonların sadeleştirilerek halka açık hale getirilmesini sağlamaktadır (Bucchi, 2018). Araştırmacıların, bilim kurumlarının, medyanın ve toplumun birbirleriyle etkileşimlerinin sağlıklı ve üretken olmasını sağlamayı amaçlamaktadır. Bilim İletişimi, toplumun bilim hakkındaki algısını ve anlayışını geliştirmek, insanların bilime ve teknolojiye daha fazla ilgi göstermelerini sağlamak, bilimsel farkındalığı ve bilimsel okuryazarlığı artırmak ve bilimsel gelişmelerin toplumun geniş kesimleri tarafından anlaşılmasını sağlamak açısından önem arz etmektedir.

*Bilim Üsküdar gezisi sonrasında toplantıya geçilecektir. 

Gelecek İçin Bende varım!

Sizde Gelecek Buluşmalarına katılarak farklı disiplinlerde Gelecek Tasarımcılarımızla

geleceğe dair kavramlar hakkında konuşmak, atölyeler kurmak, projeler geliştirmek

ve geleceğe dokunmak isterseniz aşağıdaki formu doldurarak

Gelecek İçin Ben de Varım! diyebilirsiniz.

Tüm Gelecek Buluşmaları