Gelecek Buluşmaları

Gelecek Buluşmaları Nedir?

Gelecek Buluşmaları; farklı disiplinler ve disiplinler arası etkileşimleri, okul öncesi yaş grubundan lisansüstü çalışmalarına kadar toplumun her kesiminde gelecek meselelerimizi ele alan buluşmalardır. Gençlerle beyin fırtınası ve bilgi paylaşımı yapmak için düzenlenen buluşmalar; her ayın 4. cumartesi günü online platformda gerçekleşmektedir.

Mart Ayında Gelecek Buluşmalarında

Tarih: 25 Mart 2023 Cumartesi

Saat: 16:00 – 19:00

Mekan: Rami Kütüphanesi 

 

96. Gelecek Buluşmalarında ‘Terennüm’ teması altında ‘Dikkat ve Koordinasyon’ konusunu konuşmak üzere bir araya geleceğiz.

 

“Eğitim yetmez, Terennüm şart!” diyerek çıktığımız bu yolda Terennüm Takımı olarak eğitime yönelik başlıklar ele alıp atölye ve proje fikirleri oluşturarak kişisel gelişime katkı sağlayacak aktivitelerde bulunuyoruz. Hedefimiz eğitimci katılımcılarla bir araya gelmek fikir alışverişi yapmak, olası iş birliklerinin önünü açmaktır.

 

Her ay düzenlediğimiz sohbet atölyelerine ek olarak Mart ayında Rami Kütüphanesinde buluşuyoruz. Hem kütüphanenin tarihini öğrenecek hem de “ETKİLİ KONSANTRASYON YÖNETİMİ 2.0” üzerine bir atölye gerçekleştireceğiz. Etkili Konsantrasyon Yönetimi, her türlü düşünme, öğrenme, dinleme ve izleme faaliyeti sırasında program katılımcılarının dikkatini ve konsantrasyonunu en üst düzeye çıkarmak üzere tasarlanmış; güncel bilimsel verilere, test, alıştırmalara, sınıf içi ve dışı egzersizlere dayalı bir eğitim programıdır. Programda dağınık ve dağılan kafaları toparlamak, ayrıntılara odaklanmaya yardım etmek, girilen sınavlarda metinlere dikkat etmeyi öğrenmek, internet, televizyon, sosyal medya ,sesler gibi dikkat dağıtıcılara karşı verilen savaşı kazanmak, okunulan metni akılda tutmayı başarmak, hayatı sanki o anda sadece çalışılan konu varmış gibi yaşayabilecek bir güç kazanmak, çalışmalarda kişinin bir akış içinde kendisini bulması amaçlanmaktadır.

Program

16:00
16:45

 
17:00
18:00

 
18:10
19:00

 
19:00

 


 
Rami Kütüphanesi’nin Tarihi 

Zafer Bilgi


 
Dikkat ve Konsantrasyon

Zeynep Yurttaş


 
GELECEK bULUŞMALARI TOPLANTISI

 


 
GELENEKSEL GELECEK İFTARı

 


İstanbul Şehir Kültürü Atölyesinin düzenleyeceği  Gelecek İftarımıza gönlünden geçen ikramlıkları kap gel soframız şenlensin…

 

Şehir Kültürü Atölyelerinin düzenlediği etkinliklerden haberdar olmak için linkteki formu doldurup aramıza katılabilirsin. https://geleceginbilimi.com/sehir-kulturu-atolyeleri/

Gelecek İçin Bende varım!

Sizde Gelecek Buluşmalarına katılarak farklı disiplinlerde Gelecek Tasarımcılarımızla

geleceğe dair kavramlar hakkında konuşmak, atölyeler kurmak, projeler geliştirmek

ve geleceğe dokunmak isterseniz aşağıdaki formu doldurarak

Gelecek İçin Ben de Varım! diyebilirsiniz.

Tüm Gelecek Buluşmaları